Hrana koju nikada ne biste trebali kupiti u trgovini Dollar

žena šoping

Kad je riječ o povoljnoj kupovini, dolarska trgovina možda zvuči kao jedno mjesto za jeftinu hranu. Ali je li? S cijenom trgovine od samo 1 američkog dolara lako je neprestano puniti košaricu hranom nakon prehrambene robe, sigurni da u potpunosti štedite svoj proračun namirnica (i vjerojatno ćete zaraditi mjesto u nekoj Kući slavnih za štedljive kupce) . Ali istina je puno drugačija priča. Možda uopće ne štedite puno - a ako kupujete određene stvari, možda trošite više nego što trebate. Možda kupujete i hranu koja jednostavno nema dobar okus. Kupnja inače skupih prehrambenih proizvoda za samo jedan dolar ne dolazi bez ulova. Prije kupnje morate uzeti u obzir nekoliko stvari. Ako ste zabrinuti štedljivi kupac, evo nekoliko proizvoda koje biste trebali preskočiti kupujući u dolarskoj trgovini. Od listopada 2018. možete postići puno povoljnije ponude u drugim trgovinama.






Čips

čips

Neki artikli u dolarskoj trgovini daju vam više novca, ali čips nije jedan od njih. Da bismo nadoknadili jeftiniju cijenu, neto težina vrećice čipsa često je mnogo manja. Na primjer, pisac za Clark.com istražio stvar i utvrdio da Aldijeva marka čipsa košta malo više od 1,49 dolara po vrećici, ali dvostruko je veća od težine, pa je puno bolja vrijednost. Provjerom neto težine i malom matematikom možete utvrditi koje trgovine imaju bolju ponudu.



Soda

soda Getty Images

Nisu svi proizvodi u trgovinama u dolarima konkurentni, a soda je velika šteta. Jedna litra sode mogla bi vas koštati više u trgovini dolarima nego što bi to imao dvolitar kod vašeg prosječnog lanca prehrambenih proizvoda. U stvari, od tada ćete platiti gotovo dvostruko više od cijene u vašoj lokalnoj trgovini većina glavnih lanaca često prikazuju rasprodaje koje oglašavaju dvolitre za samo 1 USD. Čak i redovite cijene u većini trgovina prehrambenih proizvoda nije puno veći od 1 USD. Ako pijete gazirano piće, najbolje je kupovati. Te male bočice možda su slatke, ali sigurno vam neće uštedjeti novac.








iz koje zemlje dolazi mcdonaldova govedina

Žitarica

žitarica

S obzirom na to da se očekuje da će cijene žitarica porasti do 1,25 posto do kraja 2018., a čak dodatnih 3,5 posto u 2019. prema USDA , kupnja kutije za 1 dolar zvuči poput dogovora koji je predobar za odustajanje. Međutim, ako u trgovini s dolarima vidite žitarice s robnom markom, vjerojatno se vraćaju svojim starim trikovima što se veličine tiče, prodaju vam manju kutiju koja je zapravo skuplja po unci.

Dakle, ako se žitarice s robnom markom ne smiju, zasigurno su generičke marke iz dolarske trgovine u redu, zar ne? Pogrešno. Brent Shelton, stručnjak za internetsku kupnju, rekao je za Skraćena verzija da generičke marke u dolarskoj trgovini vjerojatno su tamo jer su druge trgovine teško premještale proizvod. 'Ako nemate pristup recenzijama hrane za ove proizvode koji nisu robne marke, vjerojatno je jedan od razloga zašto se ova hrana nalazi na polici dolarske trgovine taj što je okus podređen ostalim markama u samoposluzi', objasnio je. Manje kutije s manje okusa? Nije baš pogodno.



Guma

guma

Jeste li ikada primijetili kako je guma prikladno smještena na blagajni za impulsnu kupnju u zadnji trenutak? S tom impulsnom kupnjom koja košta samo 1 USD, može se činiti kao dobar posao. Nažalost, možda vas zapravo otimaju. Pakiranja žvakaće u trgovini dolarima jesu često manja nego što biste kupili u prosječnom lancu prehrambenih proizvoda. Kada Kiplinger učinili matematiku, otkrili su da guma od stabla dolara obično košta oko peni više po štapiću nego u skladišnim klubovima Sam's Club i Costco. Iako jedan cent ne zvuči previše, zbraja se kad pomislite koliko je štapića u paketu.

Začini

kečap Getty Images

Nisu svi začini krađa u lancima trgovina dolarima. Što se tiče kečapa, u Aldiju možete postići bolju ponudu nego što možete pronaći u dolarskoj trgovini. Kada Clark.com je istraživao, otkrili su da Aldi prodaje bocu kečapa od 24 grama 89 centi . Senf je u Aldiju još jeftiniji, sa samo 79 centi za 20 unci. Izvijestili su da su veličine Aldija jednake (ili čak veće) od cijena u trgovinama u dolarima, što znači da tamo gdje kupujete začine nema smisla. Marke možda nisu iste, ali kada govorite o uštedi novca, to nije uvijek važno.



Soda bikarbona

soda bikarbona Getty Images

Ako ste utovarili kutije sode bikarbone od 1 dolara, žao nam je što vam kažemo da ste trošili novac. Sodu bikarbonu možete pronaći u raznim lancima trgovina manje od toga. Najbolje je da kupujete u skladištima poput Sam's Club gdje će vas kutija popularne marke Arm & Hammer koštati samo oko 50 centi po funti (za vreću od 15 kilograma). Kutije neobične marke u trgovini dolarom teže oko pola kilograma , što znači da dvostruko plaćate u trgovini dolarima. A ako vam ne treba doživotna opskrba? Trgovina poput Targeta prodavat će kutiju iste veličine kao i dolarska trgovina za jeftinija cijena - i prodaju marku imena. Sve je u usporedbi cijena, a ne u trošenju samo jednog dolara.

Začini

začina

Trošenje novca na kvalitetne začine u samoposluzi može lako uložiti proračun. Prema Business Insider , začini robne marke mogu se označiti čak 97 posto. Iako te visoke marže čine da dolarska trgovina zvuči kao dobra ideja, začinski dolarski začini nisu uvijek bolji udarac za vaš novac. Da bi nadoknadio niže cijene, neto težina posude za začine često se smanji na manje od onoga što biste dobili u trgovini, što znači da obično možete dobiti gotovo dvostruku količinu negdje drugdje po vrlo sličnoj cijeni. Ako stvarno želite uštedjeti na začinima, kupujte u rinfuzi.

Druga je mogućnost kupiti začine koji nisu robne marke u lokalnoj trgovini - Potrošačka izvješća je napravio slijepi test okusa i rekao da jeftinije cijene obično ne odražavaju razliku u ukusu.

Sir

dolar pohranite kriške sira Youtube

Što možemo reći o dolarskom siru? Pa, bit će barem žuto ili bijelo, pa to ima i za to. Što se tiče ostalih svojstava koja se obično povezuju sa sirom - o tome se treba raspravljati. Prema jedan osvrt sira s Dollar Treea, od prvih osam sastojaka na pakiranju sira, niti jedan nije bio mliječni. Ni Velveetini proizvodi nalik siru ne mogu to reći. Da budemo pošteni, taj sir koji mislite da dobivate vjerojatno nije ni označen kao sir. Možda se to zove nešto poput 'American Slices' ili 'Američki komadići' i iako može izgledati poput sira, to je samo varalica lošeg okusa.

Internetske recenzije ne samo da daju ocjenu lošeg okusa, već ističu i njegovu vrlo sličnu kvalitetu nemogućnost topljenja . Točno, prema mišljenju više od jednog, sir za trgovinu u dolarima vjerojatnije će zapaliti nego što će se rastopiti mrežni recenzent . Nazovite nas čudnima, ali to nije nešto što želimo u našem siru s roštilja. Što se tiče ostalih opcija sira poput nacho sira u trgovini, oni su navodno imali kemijski okus nakon opeklina. Fuj.

najbolji čips od kiselog vrhnja i luka

Mlijeko

kartoni i vrčevi mlijeka

Ako vam ponestane mlijeka i ako vam je trgovina s namirnicama zatvorena, onda bi dolazak do vrča po dolaru mogao izgledati kao dobra opcija. Pričekajte prije nego što se vratite natrag do odjeljka s hladnjakom, jer to mlijeko možda nije najpametniji izbor. Skraćena verzija upozorava protiv kupnje bilo kakve pokvarljive hrane u trgovini dolarima, a svježina i kvaliteta su 'upitni'.

Veći problem s kupnjom mlijeka iz dolarske trgovine, međutim, vjerojatno će koštati. Da, cijela tema trgovine je jeftina prodaja stvari, ali zapravo biste mogli platiti više za svoje mlijeko. Neke dolarske trgovine optužene su da iskorištavaju kupce i naplaćuju više proizvoda od tradicionalnih trgovina mješovitom robom. Utvrđeno je da su kartoni s mlijekom u dolarskoj trgovini južno od San Francisca ' samo 16 unci - što iznosi 8 dolara po galonu. ' To se izjednačava sa skupljim od vrhunskog mlijeka u Whole Foods. Na kojem planetu ima smisla plaćati mlijeko u trgovinama više nego u Whole Foods?

Pljeskavice

dolar dućan hamburger Youtube

Već smo vas upozorili da ne kupujete odrezak iz dolarskih trgovina, ali što je s onim prethodno pripremljenim smrznutim pljeskavicama? Iznenađenje, oni su sve samo ne sočni i ukusni. Jedan YouTube recenzent odlučio je testirati hamburger iz trgovine dolarima i primijetio je težak omjer lepinje i mesa s 'ne tako sjajnim' okusom nakon prvog zalogaja. Što se tiče same pljeskavice, korišteni su pridjevi 'neparan', 'slana' i 'mrvičasta'. Nije baš onakav zapanjujući opis kojem se nadaju s recenzijom hamburgera. Dobra mu je strana što se činilo da se sir topio. Tako je barem malo utjehe što ne dobivate lažni sir za smeće odozgo.

Okus ipak nije sve, zar ne? Pljeskavice u dolarima bit će nevjerojatno jeftine, ali s tom niskom cijenom dolazi i neko upitno pakiranje u pogledu zdravlja. Okus doma primijetio je da neka hrana upakirana u plastičnu foliju - koja može uključivati ​​hamburgere - može sadržavati prisutnost 'ftalata i BPS-a'. Pokazalo se da ove kemikalije imaju poveznice na sve, od raka prostate do problema s reproduktivnim razvojem muškaraca. Zvuči kao prilično loša zamjena za jebeni hamburger ako nas pitate.

koliko vrijedi šef kolača

Konzervirane robe

konzervirana hrana Getty Images

Jedan dolar konzerve? To zvuči kao jednostavan način za priklještenje novčića, ali zapravo nije. Trgovine često prodaju konzerviranu hranu - posebno povrće - po nižoj cijeni. U Walmartu možete kupiti četiri limenke kukuruza ili zeleni grah za manje od 3 dolara, što je ogromna ušteda. U Targetu možete kupiti jednu limenku rajčica sitnih kockica za 79 centi. U ovom slučaju, zapravo možete potrošiti puno više ako kupujete konzerve iz trgovine dolarima. Iako neka konzervirana roba, poput voća i juha, može biti povoljna, najbolje je znati cijene u drugim lokalnim trgovinama prije nego što počnete bacati limenke u košaricu.

Odrezak

odrezak

Ako postoji jedan prehrambeni proizvod koji zvuči poput kupnje u trgovini, to je odrezak. Kvalitetan odrezak koštat će oko 20 dolara po kilogramu. S takvim prosječnim cijenama, treba se zapitati od čega je doista odrezak u trgovini napravljen. Prema jedna vijest koji su ga testirali, biftek u američkoj trgovini je govedina iz SAD-a, ali to je komunalni rez (ili govedina niskog stupnja) koji se često poslužuje u institucijama poput školskih blagovaonica. A onaj tko je jeo u školskoj menzi vjerojatno će vam reći da hrana nije krem ​​krema. Dakle, iako je cijena možda ispravna, kvaliteta definitivno nedostaje.